Opieka nad starszą osobą

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/srv20290/domains/edukacja-kreatywna.com.pl/public_html/modules/views/views.module on line 879.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/srv20290/domains/edukacja-kreatywna.com.pl/public_html/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/srv20290/domains/edukacja-kreatywna.com.pl/public_html/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.

starszy

o opiece nad starsza osobaRosnąca średnia długość życia i niski przyrost naturalny społeczeństw rozwiniętych sprawia, że coraz więcej osób starszych potrzebuje stałej opieki. Osoby w zaawansowanym wieku często nie są w stanie same o siebie zadbać, a rodzina nie ma czasu lub możliwości, żeby poświęcić im odpowiednią ilość uwagi. Dlatego coraz powszechniejsze staje się korzystanie z pomocy Opiekunek.

Naszym zadaniem jest zapewnienie Seniorom fachowej opieki w ich własnych domach, a Opiekunom bezpiecznej, uczciwej, legalnej i atrakcyjnej pracy za granicą. Nie wymagamy od Opiekunów zakładania działalności gospodarczej, pomagamy w załatwieniu formalności i pośredniczymy w kontaktach między Opiekunem a rodziną Seniora.

Nasza oferta dostosowana jest do indywidualnych potrzeb zarówno Seniorów, jak i Opiekunów. Wywiady z rodzinami osób starszych pozwalają nam wybrać opiekunów o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu. Z kolei zgłaszane przez potencjalnych Opiekunów w procesie rekrutacji preferencje dotyczące charakteru pracy umożliwiają Agencji zaproponowanie im jak najatrakcyjniejszej oferty pracy.

Umożliwiamy podjęcie pracy na okres od 2 do 24 miesięcy, również w trybie zmianowym (np. wyjazd na 2 miesiące, następnie 2 miesiące przerwy, znów 2 miesiące w Niemczech itd.).

Wynagrodzenie

co oferujemy opieka nad starszymKwota, jaką możemy zaoferować Opiekunowi zależy od jego doświadczenia, wykształcenia, znajomości języka oraz od stopnia intensywności sprawowanej opieki. Zarobki wahają się między 850 a 1400 EUR.

Zapewniamy

 • legalną pracę za granicą w domach prywatnych
 • wyszukanie atrakcyjnego połączenia i zwrot kosztów podróży
 •   zakwaterowanie i wyżywienie
 • umowę o pracę ze wszystkimi świadczeniami
 •  ubezpieczenie

Kandydatów zainteresowanych pracą oraz spełniających wymagania prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub osobisty z Agencją. Wszelkie dane znajdują się w zakładce KONTAKT.

Prosimy o załączenie w CV klauzuli dotyczącej przetwarzania danych osobowych:

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. nr 133 poz. 883).

Praca z osobą starszą to odpowiedzialne zadanie. To nie tylko zawód, ale także misja. Dlatego wymaga od opiekunki cierpliwości, życzliwego i pogodnego usposobienia oraz wykazania się zrozumieniem dla starszych osób. Prócz korzyści finansowych Opiekun ma świadomość, że jego praca ma znaczenie i czuje się potrzebny, ponieważ to dzięki jego pracy Senior może przeżywać starość we własnym domu, zaznając przy tym ciepła i indywidualnej opieki. Wdzięczność Seniora i jego bliskich często prowadzi do zawierania bliższych kontaktów, a dobry opiekun jest traktowany niemalże jak członek rodziny.
Szukamy osób:

 • znających język niemiecki w stopniu komunikatywnym (codzienny kontakt z Seniorem i jego rodziną)
 • mających doświadczenie w opiece nad osobą starszą
 • sumiennych i uczciwych
 • cierpliwych i o przyjacielskim usposobieniu

 
Dodatkowym atutem będzie:

 • posiadanie czynnego prawa jazdy
 • wykształcenie kierunkowe (pielęgniarskie, fizjoterapeutyczne lub dyplom asystenta osoby starszej/niepełnosprawnej)

Nie stawiamy ograniczeń wiekowych.
 
Zakres obowiązków opiekunki zależy od wieku, stanu zdrowia i wymagań Seniora. Chodzi o ułatwienie codziennego życia osobie starszej, która sama nie jest w stanie zadbać o siebie.
Do podstawowych zadań Opiekuna należy:

 • opieka nad seniorem pomoc w poruszaniu się
 • pomoc w codziennych czynnościach, takich jak ubieranie, mycie, jedzenie, itd.
 • pilnowanie pory przyjmowania leków
 • przygotowywanie posiłków
 • prowadzenie gospodarstwa domowego
 • dotrzymywanie towarzystwa Seniorowi – wspólne spacery, rozmowy, gry towarzyskie, czytanie prasy

Na czym polega praca Opiekuna w domu pacjenta?
Praca polega na pomocy Seniorowi w czynnościach dnia codziennego – poruszaniu się, dbaniu o higienę, jedzeniu, podawaniu leków wg zaleceń lekarza, wspólnych spacerach, rozmowach. Opiekun przygotowuje również posiłki i od czasu do czasu towarzyszy Seniorowi podczas wizyt u lekarza, a także prowadzi gospodarstwo domowe.
 
Zakres obowiązków Opiekuna zależy ściśle od stanu zdrowia, kondycji fizycznej oraz komunikatywności Seniora. Inaczej będzie wyglądała opieka nad osobą, która samodzielnie się porusza, ma dobra pamięć i płynnie się porozumiewa, a inaczej nad osobą, która potrzebuje pomocy przy najprostszych czynnościach lub cierpi na demencję.
 
Opieka nad osobą wymagającą większej troski oznacza wyższe zarobki, ale też wymaga większego doświadczenia, dlatego na podstawie informacji przekazywanych przez rodzinę Seniora, jak i Państwa kwalifikacji zgłaszanych w procesie rekrutacji staramy się tak dobierać oferty pracy, żeby odpowiadały oczekiwaniom obu stron.
 
Gdzie mieszka Opiekun?
Opiekun jest zakwaterowany w domu, w którym pracuje. Dostaje własny pokój, często również z łazienką.
 
Czy to znaczy, że będę pracować 24 godziny na dobę?
Opiekun nie pracuje 24 godziny bez przerw. Jest jednak zawsze na miejscu, także w nocy. Wraz z Seniorem lub jego rodziną ustala czas wolny.
 
Jak funkcjonuje opieka całodobowa?
Przy opiece całodobowej w domu pacjenta Opiekun powinien towarzyszyć Seniorowi całą dobę. Oznacza to w praktyce około 8 godz. intensywnej pracy przy pacjencie, w nocy obowiązuje gotowość na wezwanie. Wolne godziny to sprawa do indywidualnego ustalenia z rodziną Seniora.
 
Jakie są zarobki?
Wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od kwalifikacji, doświadczenia w opiece i poziomu znajomości języka niemieckiego oraz od zakresu obowiązków, jakie wykonuje Opiekun. Zatem wysokość zarobków możemy określić dopiero po rozmowie z Państwem.
 
Jak dobrze należy znać język?
Oferujemy pracę osobom, które znają język niemiecki co najmniej w stopniu komunikatywnym, umożliwiającym codzienne porozumiewanie się z Seniorem i jego rodziną, a także funkcjonowanie w kraju niemieckojęzycznym (zakupy, przemieszczanie się po mieście).
 
Na jak długo można wyjechać do Niemiec?
Oferujemy elastyczne warunki zatrudnienia. Oferujemy umowy na okres od 2 do 12 miesięcy. Istnieje również możliwość pracy w rytmie zmianowym.
 
Czy praca Opiekuna osób starszych w Niemczech jest legalna?
Oferujemy Państwu legalną i bezpieczną pracę za granicą (formularz E101). Nasza Agencja posiada niezbędne certyfikaty i pozwolenia, które umożliwiają nam legalne zatrudnianie Opiekunów i delegowanie ich do pracy w Niemczech.
 

 

 Prosimy wypełnić poniższy formularz
Pola oznaczone * są obowiązkowe

Akceptowane formaty plików: gif, jpg, png
Max. romiar: 800 kB 

Akceptowane rozszerzenia: gif, jpg, png, txt, rtf, odf, pdf, doc, docx.
Max rozmiar: 800kB.

AddThis

Dodaj